A zselé lakk sikere évről-évre töretlenül ível felfelé. Nők százai, sőt ezrei váltottak műkörömről a természetes hatást keltő zselé lakkra, melynek amellett, hogy hatalmas a színválasztéka, másik nagy előnye, hogy akár otthon a televízió előtt is elkészíthetjük.
Azonban ahhoz, hogy az otthoni zselés körmeidet könnyűszerrel elkészítsd bizony szükséged lesz egy zselé lakk induló szettre, melynek végösszege hosszútávon mégis csak jó befektetésnek bizonyul majd. Hiszen, ha összeadod, mennyit áldoznál, körmeid szépségére egy szépségszalonban hamar rádöbbensz, hogy már csak az induló készlet ára többszörösen visszahozza azt, amit szakemberre költenél. Persze, ha úgy érzed nem vagy rutinos és inkább valaki olyanra bíznád körmeid elkészítését, aki szakmabeli, inkább keress fel egy szépségszalont. Ám a zselé lakk kitalálója valószínűleg éppen azoknak a nőknek szeretne igazán kedvezni, akik nem tehetik meg, hogy heti rendszerességgel szépségszalonba járjanak. Így inkább felkínálja nekik az otthoni körömápolás lehetőségét, hiszen a zselé lakk tökéletesen ötvözi a régi típusú műköröm hatását, a lakkozás nemes egyszerűségével.
Amire szükséged lesz, hogy otthonodban is elkészíthesd a zselé lakkos körmödet
- UV lámpa
- Reszelő a körmök mattításához
- Előkészítő folyadékok
- Alap zselé lakk (Base)
- Színes gél lakkok
- Zselé fixáló folyadék
Ha minden beszereztél az induláshoz, már neki is láthatsz körmeid megszépítéséhez. Ami rendkívül fontos, hogy a körmöket megfelelően elő kell készíteni a folyamatra: az éleit megreszelni, a körömágybőrt feltolni. Ha ezek a lépések kimaradnak, a lakk a bőrhöz tapad, fellevegősödik, és nagyon hamar lepattog. Emellett fontos, hogy a körmök tiszták, szennyeződés mentesek legyenek, hiszen a piszkos felület szintén növeli a sikertelenség kockázatát.
A körömágybőr feltologatása és az élek megreszelése után következik a körmök mattítása, mely már egy puhább reszelővel vagy bufferrel történik. Ebben az esetben nagyon fontos, hogy a keletkező port akár egy már használaton kívüli púderecsettel is eltávolíthatod.
Ahhoz, hogy otthonodban könnyűszerrel varázsolj magadnak csábos körmöket elengedhetetlen az előkészítő folyadékok használata. Ezt követi a színtelen alap (base) felvitele. A színtelen alaplakk használatakor ügyelj rá, hogy ne kerüljön belőle a bőrödre, ugyanis ez szintén megnöveli a levegősödés kockázatát. A színtelen zselé lakk (base) felvitele után kerül elő először az UV lámpa: két-három percre helyezd be kezeid, természetesen váltva, majd folytathatod a munkálatokat.
Ezután következhet az általad kiválasztott szín, melyet érdemes két rétegben felkenni és minden réteg után három percre az UV fény alá helyezni.
Ezt követi a fedő réteg használata, amely ugyanaz, mint az alap lakk. Ezt szintén három percig érdemes az UV lámpa alá helyezni. Végezetül pedig töröld át a fixáló folyadékkal, hogy eltávolítsd a ragacsos réteget.
Mindezek tükrében azt mondhatom, mi nők bátran lessünk be az otthoni körömápolás rejtelmeibe, hiszen egy ápolt szép kéz elengedhetetlen egy magára adó nőnél. A Diamond Nails zselé lakknál tartósabb és gazdaságosabb megoldást igen nehéz lesz találni.
“A forgalamzók a zselé lakkokhoz kínálják a saját, kímélő, acetonmentes oldószerüket…”
Akkor miért írják mindenhol, hogy acetonmentes???? 😀
Már azon is gondolkodtam, hogy lehet elbeszélünk egymás mellett, itt a gél lakkok tekintetében. 🙂
Akkor számomra tényleg rejtély marad, hogy hogyan sikerült. 😀
Valóban rálakkozhatsz sima lakkal, amelyet utána sima acetonmentes körömlakklemosóval le is tudsz mosni, de a géllakkot nem fogod tudni így leszedni.
Nem gondoltam, hogy kötekszel, szerintem érzékeled,(abból, ahogy a többieknek is reagáltam) hogy én sem olyan stílusban válaszolok, hogy problémám lenne. Akkor, amit a Rossmanban jóhiszeműen acetonmentes néven vásárolok, lehet, hogy acetonos. Ezzel akkor megbírkózom. 😀 De lazán lejön vele, komolyan küldök neked legközelebb videót, ezen ne múljon. 😉
Tényleg az utolsó 😀
“Ha megunjuk a színét, vagy éppen olyan helyen kell megjelennünk, akkor otthon bátran és problémamentesen átlakkozható. Ez a lakkozás pedig acetonmentes lemosóval könnyedén eltávolítható.”
A hozzászólások linket nem tartalmazhatnak, de a Kormonfont . hu oldalról származik 😀 Szintén egy szakember szájából. További szépet! 🙂
Nem kötekedni szeretnék, de biztos, hogy acetonmentes körömlakklemosóval nem oldod le a géllakkot. A körmös sem azzal csinálja, ugyanis a leoldó folyadékban aceton van, majd’100% (96-98) meg némi ápolóanyag.
Ez pedig egy szépségszalon ajánlata a Bónuszbrigádról:
“A körömlakk eltávolításánál illatosított, a műkörmöknél pedig aceton mentes lakklemosót használnak (a gél lakk eltávolítását az ajánlat nem tartalmazza, ára 300 Ft és előre jelezni kell)”
Mindegy is, csak szerettem volna, ha látjátok, hogy ahhoz képest, hogy pusztán OTTHONI KEZDŐ FELHASZNÁLÓ vagyok igyekeztem utánajárni a témának. 🙂
Krémmániáról egy kis szösszenet:
“Otthon vagy manikűrősnél?
Én több olyan lányt ismerek, aki otthon, maga csinálja meg a gél lakkját, mint aki körmöshöz jár vele. Ez amúgy tendencia, egyre több kezdő- és otthoni szettet kínálnak a márkák is, mert tényleg nagy rá az igény. Az ok természetesen a költséghatékonyság. Egy gél lakkozás manikűrrel együtt 2000-4000 Ft körül mozog, ha szakemberrel csináltatjátok, egy otthoni szett pedig kb. 15 000 Ft-ba kerül. Ennek amúgy a lámpa a legköltségesebb eleme, de ezt meg lehet venni aukciós oldalakon töredékáron. 1-1 új szín 2000-5000 Ft körül mozog.”
Nem tudom jobban hangsúlyozni: ha nem értünk hozzá EGYÁLTALÁN nyilván ne kezdjünk hozzá. Egyébként pedig minden alkalommal így oldom le a körmeimet. A szalonban, ahová eddig jártam ott is így oldották le, csak annak géllak leoldószer volt a neve éppen azért, hogy ne legyen folyamatos reszelésnek kitéve a körmöm. És, én még mindig otthoni felhasználó vagyok, nem tudom szakmai szemmel megközelíteni a témát. :)De ebben a kérdésben nem fogunk dűlőre jutni. 🙂
Maximum nem válik be? 🙂 Utána kellene járni előtte a dolgoknak. De szivesen megnéznék egy videót arról például ahogy acetonmentes lakklemosóval leoldod a géllakkot a körmeidről. 🙂 Az otthoni használatról pedig annyit, hogy az összes dobozon rajta van hogy professzionális felhasználásra.
A spórolásról meg annyit, hogy ha csak nem lesz fél évig ugyanolyan színű a körmöd, akkor konkrétan semmit nem fogsz spórolni, mert minden hónapban vehetsz egy új színt, mire lesz otthon választékod, addigra elfogy az alap vagy valamelyik előkészítő folyadék, ami kb annyiba kerül amennyit a szalonban hagynál havonta egyszer, és akkor biztos, hogy nem áll fenn a veszélye annak, hogy nem sikerül a lakkozás.
Itt a lényeg maga a készlet volt. Hogy miként kell alkalmazni. Természetesen van igazság abban, amit mondasz, de számomra például teljesen elképzelhetetlen, hogy miként tudja valaki szétreszelni a körmeit, amikor ott az oldó folyadék. De mint hangsúlyozom ( a cikkben is! ) feltétlenül forduljunk szakemberhez ha nem vagyunk jártasak semmilyen módon a témában. Én pedig nem vagyok szakember, csak azzal a szemmel tudom megírni a postot, amit én látok: tehát, mint kezdő otthoni felhasználó. Szerintem ez érthető vagy nem? 🙂
Azért ennél kicsit komolyabb a dolog. Nem egy olyan vendég jött már hozzám, aki azt hitte, hogy ez milyen egyszerű, és nem kell agysebésznek lenni hozzá. Néhányan megúszták annyival, hogy a papírvékony körmüket le kellett növeszteni. De ketten hónapokig kezeltették a körömgombájukat.
Nem az a gond, hogy létrejött ez a post, hanem az, hogy felületes, félinformációkat tartalmaz.
Kedves Fanni!
Ha alaposan elolvasod a cikket, akkor Te magad is láthatod, hogy éppen arról beszélek, hogyha nem érezzük magunkat elég felkészülnek ahhoz, hogy otthon készítsük el körmeinket, akkor ne is kezdjünk bele. Egyébként pedig a zselé lakk lényege éppen az, hogy abszolút nincs szükség a körmök “szétreszelésére” ugyanis egy egyszerű aceton mentes körömlakk lemosóval leoldhatóak. Ahhoz pedig, hogy körmeink széleit ízlés szerint formázzuk igazán nincs szükség egyetemi végzettségre. 🙂 Szerintem nem véletlen, hogy a nagyobb cégek éppen otthoni használatra kínálják ezeket a termékeket. Természetesen, ha egy épített körömről van szó, ami valóban iagzi szakértelmet kíván mindenképpen ajánlatos szakemberhez fordulni, de a step by step megoldásnak lehet adni egy esély. Maximum nem válik be. 🙂
A szakértelem nélkül szétreszelt, esetleg begombásodott körmök is nagyon pénztárcabarát dolgok. 😉
Ha már step-by step, akkor legyen igényesen, alaposan megírva.