A hyaluronsavról, vagy magyarosan hialuronsavról már mindenki hallott. Van tabletta, krém, és persze ezerféle kezelés. Nem mindegy azonban, ki, milyen minőségű hyaluronsavat hogyan és hova tölt be! Ahol garancia a minőségi alapanyag és a szakértő, szakorvosi háttér, az a KOEC. De mi is a hyaluronsav? Lássuk!
A hyaluronsavról alapvetően tudni érdemes, hogy természetes formában is jelen van a szervezetünkben: leginkább a kötőszövetekben, illetve az ízületekben található meg. A hyaluronsav egyik legkiemelkedőbb tulajdonsága nem más, mint bámulatos vízmegkötő képessége, amelynek köszönhetően sikeresen képes szembeszállni a ráncokkal, azaz az öregedés első jeleivel.
De mit is tud igazán a hyaluronsav?
Ez a sokoldalú – tulajdonképpen – cukormolekula számos kedvező hatással bír, amelyek közül a következők a legfontosabbak:
- Nedvességmegkötő képesség
Ahogyan azt már fentebb is említettem a hyaluronsav egyik igazán lenyűgöző és csodálatos tulajdonsága, hogy képes megkötni a vizet, akár a tömegének az ezerszeresét is. Ennek köszönhetően ad kontúrt a bőrnek és ez az, ami szilárdságot kölcsönös a kötőszöveteknek.
- Ízületek karbantartása
A hyaluronsav kvázi az ízületi nedv fő összetevője, amely nagymértékű viszkozitásával biztosítja, hogy az ízületek gyakorlatilag megfelelően legyenek beolajozva, vagyis, hogy minden körülmények között egészségesen tudjanak mozogni.
- Nyomásállóság
A hyaluronsav az, aminek köszönhetően a kötőszövetek jóval szilárdabbá válnak, ezáltal pedig sokkal kevésbé lesznek összenyomhatóak.
A ráncok legnagyobb ellensége
De, ha a hyaluronsav ennyire jó, akkor joggal merül fel benned a kérdés, hogy mégis mitől válik mégis éppen ez a csodaszer a ráncok legnagyobb ellenségévé? Nos, a helyzet az, hogy a korunk előrehaladtával bizony a szervezetünk egyre kevesebb hyaluronsavat termel. Kiábrándító ugyan, de sajnos már a huszadik életév betöltésétől kezdve folyamatosan csökken a hyaluronsav a szervezetünkben, melynek hatására megjelennek az öregedés első jelei, azaz a rettegett ráncok. Az idő múlásával egyre nehezebbé válik aztán az ízületek mozgása, a bőrön pedig pigmentzavarok jelentkezhetnek. A hyaluronsav csökkenő termelődését ezen felül a mélyebb ráncok és a megereszkedett bőr is egyértelműen jelzik. Persze ma már számos eljárásnak köszönhetően lehetőségünk van arra, hogy pótoljuk a kötőszövetekben a csökkenő hyaluronsav mennyiségét. De, hogy miként teheted ezt meg? Máris mutatom!
Ráncfeltöltés hyaluronsavval
Amikor esztétikai beavatkozásokról van szó, sokan megrökönyödnek, és azonnal eleve elítélik azt, azonban fontos tudnod, hogy ma már olyan kiváló minőségű anyagok állnak a rendelkezésre, amelyek segítségével valóban látványos, esztétikus és végső soron egészségre nem káros eredmények érhetőek el. Ilyen a KOEC által kínált hyaluronsavas felöltés is, melynek során kiváló eredménnyel szabadítják meg az arcot a különböző részeken jelentkező ráncoktól. A ráncfeltöltés alkalmával vékony tű segítségével juttatják a hyaluronsavat a bőrbe, amelytől aztán a ráncok kisimulnak, a vonások pedig sokkal lágyabbá válnak. Mivel a hyaluronsav testünk természetes alkotóeleme, feltétlenül szükségünk van rá, ahhoz, hogy a szervezetünk megkösse a vizet, emellett pedig hidratáló hatással is bír, nem hiába fontos alkotóeleme a legtöbb arckrémnek.
Hogyan épül be a hyaluronsav az arcbőrbe?
A hyaluronsavról tudnod kell, hogy más ráncfeltöltésre használt anyaggal szemben nem állati eredetű, ezáltal nem lehet vele semmilyen fertőzést átvinni, sőt allergiás reakció sem léphet fel. Éppen ezért nem kell félni az injekció útján fecskendezett hyaluronsavas kezeléstől sem: az ily módon bejuttatott hyaluronsav egyedi módon oszlik meg a bőrben és természetes úton köti meg a nagy mennyiségű vizet benne, ezáltal növeli a térfogatot és ad kontúrt a bőrnek. Másik előnye pedig, hogy a hónapok előrehaladtával természetesen bomlik fel, ráadásul semmiféle maradványokat nem hagy maga után, azaz teljesen nyom nélkül szívódik fel.
Érdekelnek a részletek? Szeretnéd megismerni a ráncfeltöltés mentetét? Akkor katt ide és tájékozódj a részletekről!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: